Kalendár
Podporte našu misiu kúpou kníh, ktoré vydala

Veľkonočný pozdrav


Pozvánka na svätú omšu


Pozvánka na Galette des Rois


Vyšiel nový Život – La Vie a kalendár


Pozvánka na sv. Mikuláša

Srdečne pozývame prihlásené deti a rodičov na stretnutie so sv. Mikulášom v nedeľu 10. 12. 2023. Slovenská sv. omša v Kostole Madeleine začína o 12. 00 hod. Tešíme sa na Vás!


Oslavy 70. výročia SKM


Slávnosť Sedembolestnej Panny Márie


Birmovka 19.2.2023 12h


Život – La Vie a nový kalendár 2023

V roku 2022 misia vydala dve dvojčísla časopisu Život – La Vie a kalendár na rok 2023, ktorý je venovaný 70. výročiu SKM. Vyzdvihnúť si ich môžete na misii.


Slávnosť Sedembolestnej Panny Márie


Oznam

Sv. omša 4. 9. 2022 nebude, najbližšia sv. omša bude 18. 9. 2022, kedy si pripomenieme a oslávime našu národnú patrónku Sedembolestnú Pannu Máriu.


Obnova manželských sľubov


Sv. omša 2. januára je z dôvodu choroby zrušená

ďakujem za porozumenie


Vyšiel nový Život – La Vie


Pozvánka na sv. Mikuláša


Vyšiel nový misijný kalendár

Všetkým záujemcom je na misii k dispozícii nový kalendár na rok 2022. 


Slovenská sv. omša v nedeľu 3. októbra bude výnimočne o 10:30 h


Slávnosť Sedembolestnej Panny Márie


Svätá omša jubilantov


Púť miništrantov


Spomienka na Msgr. F. Revesa


Vyšiel nový Život – La Vie


Veľkonočná nedeľa


Vyšlo nové číslo La Vie a misijný kalendár

Všetkým záujemcom je na misii k dispozícii nové číslo misijného časopisu Život – La Vie 2/2020 a misijný kalendár na rok 2021, v ktorom nájdete skvosty slovenského výtvarného umenia.


Sviatok Sedembolestnej Panny Márie

Sviatok Sedembolestnej Panny Márie
6.9. 2020 o 12.00 H
Drahí krajania, srdečne Vás pozývam na slávnosť, pri ktorej si chceme uctiť našu národnú patrónku a otvoriť nový šk. rok v Slovenskej škole a škôlke pri SKM Petit Slavik. Po sv. omši v kostole Madeleine bude krajanský piknik z dobrôt, ktoré spoločne prinesieme. Všetci ste srdečne pozvaní! Tešíme sa na Vás!

Sviatok sv. Cyrila a Metoda


Vyšiel Život – La Vie 1/2020

Nové číslo nášho misijného časopisu je už v obehu a krajanom je k dispozícii aj na misii. Veríme, že vám poskytne zaujímavé čítanie.


Oslava strieborného kňazstva


Sviatok Najsvätejšieho Kristovho Tela a Krvi


Sviatok Najsvätejšej Trojice


Veľkonočný pozdrav


Aktuálny oznam (COVID-19)

V súvislosti so šírením koronavírusu a rizikám s tým spojenými, SKM podľa nariadenia Arcibiskupského úradu v Paríži dňom 17. 3. 2020 až do odvolania ruší všetky verejné podujatia (slovenské sv. omše a krajanské posedenia, piatkové modlitbové stretnutia s agapé, katechizmus a vyučovanie Slovenskej školy a škôlky pri SKM Petit Slavik ai.). 

Rektor SKM zostáva v Paríži a v prípade zaopatrenia ťažko chorých (nielen starých), je krajanom k dispozícii.

Krajanom odporúčame živé vysielanie televízie LUX. 

Sv. omše a iný duchovný program sledujte v kruhu rodiny a najbližších, nie vo väčších skupinách. Sv. omša sa má sledovať s úctou a nábožnosťou ako keby ste boli v kostole a nerobiť počas nej akékoľvek domáce práce.

Sv. omše na TV LUX:

Pondelok – piatok : 7.00, 12.00, 18.30

Sobota: 7.00, 18.30

Nedeľa: 10.00, 18.30

Pripojme sa k výzve Konferencie biskupov Slovenska, ktorá odporúča modlitby a prísny pôst počas piatkov pôstneho obdobia (tak ako na Popolcovú stredu a Veľký Piatok, ale len zdraví ľudia). Tento pôst a modlitby obetujme za odvrátenie šírenia nákazy, za všetkých chorých, za zdravotníkov, za tých, ktorí sa v spoločnosti starajú o zvládnutie náročnej situácie a samozrejme za všetkých krajanov pri SKM.

Majme nádej, lebo sme v Božích rukách, ale správajme sa disciplinovane a zodpovedne. 

Sedembolestná Panna Mária, Patrónka Slovenska, 
prosíme ťa o tvoju pomoc a ochranu. 
Vypros uzdravenie chorým, ochraňuj zdravotníkov, 
ktorí sa o nich starajú a odvráť šírenie choroby. 
Oroduj za nás, ktorí sa k tebe s dôverou utiekame.


Slovenský koncert v Madeleine


Púť do Kaplnky Panny Márie Zázračnej Medaily


Pozvánka na púť do La Salette

La Salette: Jedno z najkrajších pútnických miest, malá dedinka vo francúzskych Alpách v diecéze Grenoble. Leží v nadmorskej výške 1800 m. 19. 9. 1846 sa tu dvom pastierikom – Melánii a Maximovi – zjavila Panna Mária. V tamojšej bazilike si ju uctievajú ako „plačúcu“ Pannu Máriu, Zmieriteľku hriešnikov.

Termín: 20. 5. 2020 (streda) – 24. 5. 2020 (nedeľa)

Doprava: autami, so zastávkami po ceste (napr. Ars, Nevers ai.)

Program: sv. omše, katechézy – osobitne pre dospelých a pre deti, sviečková procesia, výstup na horu Gargas, spoločné a súkromné modlitby, osobné voľno

Ubytovanie a strava: zabezpečená priamo v pútnickom dome La Salette

Záujemcovia nech sa hlásia do 8. 2. 2020 u rektora misie, pričom je potrebné zaplatiť zálohu 100 euro.


Púť za sv. Genovévou

11. januára 2020 sa zástupcovia našej misie zúčastnili  na púti do Kostola Saint-Étienne-du-Mont, na ktorú boli v rámci roka sv. Genovévy (Ste Geneviève) pozvané všetky farnosti a misie v Paríži. Po vešperách s arcibiskupom Paríža Mgr Michelom Aupetit sme v procesii s relikviárom putovali na most Pont de la Tournelle, kde je socha sv. Genovévy. Odtiaľ pán arcibiskup požehnal Paríž. Duchovne bohaté popoludnie sme zakončili pri malom občerstvení v kaviarni. Reportáž a dojmy z tejto púte si prečítate v najbližšom čísle misijného časopisu Život – La Vie.


Nový Život – La Vie a kalendár SKM 2020

Vyšlo nové číslo misijného časopisu Život – La Vie, najstaršieho krajanského časopisu v západnej Európe. SKM v Paríži vydala aj nový misijný kalendár na rok 2020, ktorý je venovaný 100. výročiu narodenia vynikajúceho maliara a grafika Vincenta Hložníka. Časopis a kalendár sú krajanom a záujemcom k dispozícii na misii.


Slovenský vianočný koncert

14. decembra 2019 sa v kostole Madeleine uskutočnil už 16. ročník Slovenského vianočného koncertu. Organizovali ho Veľvyslanectvo SR vo Francúzsku, Slovenský inštitút v Paríži a SKM v Paríži. S vianočným programom Pastorella vystúpil súbor pre starú hudbu Solamente Naturali. Mimoriadny úspech slovenských umelcov v srdci Paríža vyzdvihol aj dvorný organista kostola Madeleine, ktorý tu pôsobí už vyše 40 rokov. Vyjadril sa, že už dávno nepočul koncert na tak vysokej úrovni či už po hudobnej alebo po speváckej stránke. Bravó! Viac vo fotogalérii.

« z 2 »
« z 2 »

Krásna oslava desaťročnice Petit Slavik

14. decembra 2019 sme si pripomenuli 10 rokov od založenia Slovenskej školy a škôlky pri SKM Petit Slavik. V súčasnosti sa v nej vyučuje 53 detí a 11 dospelých. Oslava začala sv. omšou a pokračovala slávnostným vyučovaním a predstavením Divadielka ŠIBE a jeho Legendy o sv. Mikulášovi, ktorá sa všetkým veľmi páčila. Nakoniec sme si pochutili na výbornej torte s logom Petit Slavik a potešili darčekmi z ÚSŽZ. Ďakujeme našim učiteľkám, rektorovi SKM, ambasádorkam, rodičom, sympatizantom a inštitúciám, ktoré Petit Slavik podporujú, za doterajšiu prácu a akúkoľvek formu pomoci. Viac vo fotogalérii.

« z 4 »
« z 4 »

Petit Slavik – slovenská škola a škôlka pri SKM oslavuje 10 rokov


Sv. Mikuláš si nás našiel

7. decembra 2019 si aj deti z našej misie našiel sv. Mikuláš. Pred sv. omšou ešte ozdobili vianočný stromček a po nej ich sv. Mikuláš obdaroval sladkosťami. Krásny deň bol umocnený bohatým občerstvením a tvorivými dielňami pre deti, kde zdobili perníčky či vyrábali vianočné ozdoby. Viac vo fotogalérii.


sv. Mikuláš na Misii


PONUKA STÁŽE


Dôstojná oslava našej národnej patrónky

15. septembra 2019 sme sv. omšou oslávili sviatok Sedembolestnej Panny Márie.  Zároveň sme si pripomenuli 66. výročie založenia našej SKM a slávnostne otvorili nový – jubilejný 10. školský rok v Slovenskej škole a škôlke pri SKM Petit Slavik. Po sv. omši nasledoval na kolonáde kostola krajanský piknik a tvorivé aktivity pre deti. Viac vo fotogalérii


Sviatok Sedembolestnej Panny Márie


Koniec školského roka v Petit Slavik

25. mája 2019 sa po sv. omši pre rodiny s deťmi konalo posledné slávnostné vyučovanie v Slovenskej škole a škôlke pri SKM Petit Slavik v tomto šk. roku. Jednotlivé triedy, vrátane francúzskych oteckov v triede dospelých, prezentovali to, čo sa za rok naučili a za svoju snahu boli odmenení diplomami. Zároveň sme sa rozlúčili s pani učiteľkou Gabikou Tomášovou, ktorej ďakujeme za všetko, čo pre Petit Slavik a našu misiu urobila. Viac vo fotogalérii.


Vyšlo nové číslo La Vie

Slovenská katolícka misia v Paríži vydala nové číslo misijného časopisu Život – La Vie 1/2019. Veríme, že vás obohatí, ale aj inšpiruje k písaniu zaujímavých príspevkov.


Pozvánka na Veľkonočnú nedeľu


Zdokonaľujeme sa v slovenčine

Ďakujeme všetkým, ktorí sa zapojili do burzy slovenských kníh v sobotu 6. apríla 2019. Veríme, že knihy novým čitateľom poslúžia a deti ich budú čítať s radosťou.


Pozvánka na Kvetnú nedeľu